Halı Tamiri


Şimşekler halı yıkama olarak biz tüm deneyimimiz ve tecrübemizle halı türünüz her ne olursa olsun bilgili ev eğitimli çalışanlarımızla halı tamiri yapmaktayız. Halı tamiri konusunda ki tecrübemizle halılarınızı onardığımızda siz bile uğradıkları değişiklikle kazandıkları yeni görüntülere inanamayacaksınız. Halılılarınızdaki ihtiyaç duyduğunuz her türlü onarım için şimşekler halı yıkama olarak halı tamiri uzmanlığımız ile yanınızdayız.

Halı Tamiri
Yıllardır halıcılık sektöründe hizmet sunan firmamız, gerek halılarınızın temizliği gerekse de bakımı konusunda profesyonel hizmet sunmaktadır. Tecrübeli ve alanında uzman personelimiz ile halılarınızda meydana gelen her türlü deformeyi tamir etmekteyiz.
Halı tamiri başlı başına uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir alandır. Paha biçilmez halılarınızı, sizin için çok değerli olan halılarınızı kime teslim edeceğiniz konusundaki hassasiyetinizi anlıyoruz. Piyasada bu kadar sahtekarın olduğu bir ortamda bu konuda da haklı olduğunuzu söyleyebiliriz. Bizi en iyi tanıyan bizden hizmet almış olanlardır. Bir kere hizmet alanların bir daha başka alternatif aramıyor olmaları, işimizi ne kadar başarılı gerçekleştirdiğimizin ispatıdır.

 

Halı yıkama alanında ve halı tamiri alanında profesyonel hizmet sunmaktayız. Zamanla yıpranan ya da deforme olan, çürüyen halılarınızın tamirini özenle yerine getirmekte ve ilk gün ki gibi bakımlarını yaparak sizlere teslim etmekteyiz. Orijinal saçak tamiri ya da halılarınızın çürümüş bölgelerinin onarımı, çıkmayan ağır leke ve boya karışmalarından dolayı kullanılamaz halde olan halılarınız ile ilgili tüm problemlerinize uygun çözümler üretmekte ve yerine getirmekteyiz.
El dokuma halılarınız, yün halılarınız, kilimleriniz kullanıldıkça zamanla yıpranırlar. Ancak, makine halılarına göre çok daha değerli olan bu halılar çok daha kullanışlı ve sağlıklı olduklarından, birilerine göre de manevi değeri olduğundan tamir edilme ihtiyacı hissedilir.
Uzun yıllar kullanılan ya da farklı şekillerde saklanan bu ürünlerde yıpranma desenlerde dökülme saçaklarda atma gibi sorunlarla karşılaşılmaktadır. Sizler için çok değerli olan, belki de el emeği göz nurunuz olan bu halılar ya da hatırası olan el dokuma halılarınızı eski halinde görmek ve daha uzun yıllar kullanmak istiyorsanız sizleri firmamıza davet ediyoruz.
Halı tamiri, basite alınmamalıdır. Yırtık, sökük dikmekle ölçülemez işçilik gerektirir. Özenle yapılmalı ve fedakârca yapılmalıdır. Bu nedenle tekstil tamiratı ile halı tamiratını lütfen birbirine karıştırmayın.
Ne yazıktır ki son yıllarda sayıları durmaksızın artan oto yıkamacılar bile imkânları olmadığı halde kendilerine bakmadan halı yıkar ve halı tamiri yapar duruma geldiler. Halı tamiri gerçekten özen isteyen ve çok meşakkatli bir el işidir. Halı tamiri işlemine başlamadan önce tamir yapılacak el halısının mutlaka halı yıkama işleminin yapılması gerekir.
Halı tamiri yapmak için önce halının kimliğini çıkartmak gerekir. Halı nerenin dokuması? İran’mı eğer İran’sa neresinden dokunmuş, düğüm tekniği nasıl, ip bükümü nasıl, Türk halısıysa yine aynı Ladik mi, Milas mı, Doğu halısı mı, Anadolu halısı mı, olduğu belirlenir. Bu işlemler belirlendikten sonra o yörenin ipleri ve dokuma teknikleri belirlenerek boyaması yapılır. Çünkü bir Kayseri halısına Malatya halı malzemesi kullanılmaz.
Halı temiz olmalı ki, halınızın renkleri tam olarak ortaya çıksın. Temizlenmiş olan halıların hasarı ayrıntılı olarak incelenmelidir. Son olarak aynı renk iplikler temin edilip tezgaha konan halı tamir işlemine alınır. Her türlü halınızın tamiri ve bakımı için bizi tercih edebilirsiniz.

halı tamiri, istanbul halı tamiri